English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Veenilaiendid, ämblikneevused

AUSTRAALIA EMUÕLI OMEGA 369 LEEVENDAB VEENILAIENDITE VALU, TURSET JA EBAMUGAVUSTUNNET

Austraalia emuõli on hea hüpoallergeeniline ja põletikuvastane valik neile, kes ei talu sünteetilisi, toksilisi ravimeid, väldivad kirurgilist sekkumist, ei soovi osta palju erinevaid tooteid mitmeks erinevaks otstarbeks. Farmatseutiliselt puhast emuõli võib kasutada kreemi asemel näonahale, sääsehammustustele, esmaabivahendina ka  haavadele, põletustele, valutavatele lihastele, liigestele.

Austraalia emuõliAustraalia emuõli ja veenilaiendid ei asenda arsti poolt määratud ravi, kuid on heaks käepäraseks, esmaseks koduseks abivahendiks halvimate sümptomite ära hoidmiseks ja pikemas perspektiivis (4 nädalat) võitu saamiseks.

Veenilaiendite, ämblikneevuste puhul valu, tursed, sügelus ning ebamugavustunne annavad esimeste päevadega kiiresti  järele, kui vähemasti hommikuti enne voodist tõusmist õli masseerida suurte ringjate liigutustega kogu probleemsele piirkonnale. Enam ei teki hommikusi krampe, surisemist, väsimust. Paraneb vereringe.

Kindlasti tuleb vähemalt esimesel kahel nädalal emuõli kasutada ohtrasti mõned korrad (4-5) päevas, et pind oleks toidetud, elastne ning silmaga oleks neevuste ja laiendite kadumist märgata. Nahapind muutub palju tervemaks, ilusamaks.

Õli peaks kasutama ka õhtuti, pärast pingelist tööd, kui veresooned on eriti vaevatud, pinges.

Pikemaajalisel kasutamisel aitab ennetada naha õhenemisest, veresoonte elastsuse kaotusest tekkida võivaid traumasid, haavandeid ja verejookse.

 Võimalusel tarvitage ka emuõli kapsleid seespidiselt, mis aitavad korvata õli puudujääki ajal, kui õli pealispidiselt ei saa kasutada. Tulemused on ka  kiiremad, kauakestvamad, kogu enesetunne muutub palju paremaks.

NB! ÄRGE UNUSTAGE ANDA JALGADELE PUHKUST!

NB! Emuõli viib vereringesse kõik nahapinnale jäänud ravimite, kreemide jäägid, seepärast kandke õli alati puhtale nahale!

Konsulteerige võimalusel kindlasti arstiga, kes oskab teid professionaalselt toetada  ja näidake talle protsessi kulgemist.

 

MIS ON VARIKOOSSED VEENID

Varikoossed veenid on laienenud pindmised veenid, mis kumavad läbi naha nagu lillakat punased sassis juhtmed või komud. Need võivad paistetada, nahast kõrgemale tursuda. Ilmuvad säärtele ja reitele.

MIKS ILMUVAD VEENILAIENDID JALGADELE?

Enamik varikoosseid veene ja veenilaiendeid tekivad jalgadele ülemise kehasurve, raskuse ja massi tõttu, takistades sel viisil vere tagasi voolamist südamesse.

Võrreldes teiste veenidega kehas, on jalaveenidel palju raskem verd südamesse tagasi pumbata, neile kandub enamik rõhust. See rõhk võib olla tugevam kui ühesuunalises veeniklapis.

VEENILAIENDITE TUNNUSED

Varikossed veenid on nahapinnal nähtavad. Teised sümptomid jalgadel võivad olla:

 • pikaajalise sundasendi, st istumise või seismise järel tekkiv valu.
 • tuksumine, krambid
 • raskustunne
 • turse
 • ärritav või sügelev lööve
 • naha tumenemine (raskematel juhtudel)
 • rahutud jalad

VEENILAIENDITE PÕHJUSED

Veenilaiendid tekivad pindmiste veeniklappide ja/või nõrgenenud veresoonte seinte tagajärjel. Pooltel juhtudel on eelsoodumus veenilaiendite tekkeks geneetiline.

Veenilaiendeid soodustavad:

 • vanus - vanemas eas ei tööta veenid enam nii hästi kui nooremas eas. Veeniklapid ei hoia õiget rõhku
 • meditsiiniline taust - nõrgad veeniklapid juba sündides.
 • hormonaalsed muutused - puberteedi, raseduse või menopausi ajal. Rasedusvastased tabletid, östrogeen ja progesteroon võivad veenilaiendite tekkimist soodustada
 • rasedus - raseduse ajal vere kogus organismis suureneb tohutult. Ka see võib veenilaiendeid põhjustada. Veenidele lisab survet kasvav emakas. Venoosse vere äravool on takistatud.
  Kolm kuud pärast sünnitust tõmbuvad veenilaiendid tavaliselt tagasi. Igal järgmise raseduse ajal võib veenilaiendite ulatus suureneda.
 • kehakaalu tõus, vähene liikumine - annavad lisasurvet veenidele, soodustavad veenilaiendite teket
 • istumine või seismine pikaaegselt samas asendis - veenidel on raskem verd jalgadest südamesse tagasi pumbata, seda eriti, kui istute jalad kronksus või ristis.
 • kõrgete kontsadega kingade kandmine
 • raskuste tõstmine ja kandmine
 • veenipõletiku ägenemist soodustavad kuum dušš ja kuum saunalava
 • päiksekiirgusega liialdamine - heledanahksetel võivad veenilaiendid ilmuda põskedele ja ninale

KAS VEENILAIENDID ON OHTLIKUD?

Harvadel juhtudel on veenilaiendid tõsine terviseprobleem, aga nad tekitavad jalgades ebamugavustunde. Veenilaiendite sümptomitest enimlevinud on sügelus või tulisus. Harvematel juhtudel võivad veenilaiendid olla märgiks vere kogumisest sügavamal sees, mida pealt näha ei ole.

Varikoosed veenid ei pruugi probleeme põhjustada, aga nad põhjustavad valu, ebamugavustunnet, sest tekib verepuudulikkus. Mõnel juhul võivad varikoossed veenid areneda tõsisemateks terviseprobleemideks nagu:

 • Naha haavandid - raskesti ravitavad valulikud haavandid tekivad kroonilise, pikaajalise vere kogunemise tagajärjel. Sageli ei saa neid ravida enne, kui vere voolamine tagasi on taastunud.
 • Veritsus. Nahk veenidel jääb õhukeseks, kergesti traumeeritavaks. Trauma puhul võib esineda suur verejooks.
 • Pindmine tromboflebiit - pindmiste veenide ummistus koos põletikuga, ilmub naha alla. Nahk punetab, on kiskuv, hell, mõnikord valulik, turses.
 • Süvaveenide veenitromboos.ABI AUSTRAALIA EMUÕLIST

Emuõli on naturaalne toode, mida saadakse Austraalias elavalt linnult. Kogu oma eksisteerimise vältel Austraalia aborigeenid toetusid ja usaldasid emusid täielikult, sest linnud andsid neile toidu, riided, varju ning isegi hingelise toidu.

Emuõli on kasutatud rahvusmeditsiinis juba 40 000 aastat, see on saanud väga populaarseks retseptivabaks ravimiks, millest on abi paljude erinevate terviserobleemide puhul, sh põletused, aknearmid, lõhenenud kannad ja marrastused. Emuõli on allergeenivaba, põletikku alandav, mistõttu on ideaalne neile, kes teisi ravimeid ei talu.

Enne emuõli ravikuuri võiksite konsulteerida arstiga, kes hindab teie seisundit ja soovitab õiget ravi. Emuõli on alati käepärane esmaabi, kuid mitte kunagi ei asenda ta professionaalseid võtteid hädaabi korral.

1. Ostke spetsiaalselt veenilaiendite raviks loodud kreem. Parima kombinatsiooni annab kreem, mis sisaldab emuõli ja K-vitamiini. Kuna kreem kandub läbi naha, siis põhjustab  ta põletiku alanemise, suurendab verevarstust ja kiirendab paranemisprotsessi.

2. Intensiivsemate tulemuste soovi korral tarvitage puhast Austraalia emuõli. Kasutamiseks kandke õli varikoossetele veenidele, masseerige õrnalt suurte ringjate liigutustega kuni kogu õli on imendunud. Oodake 10 minutit enne riietumist, nii ei lähe riided õliseks. Eriti hästi jäävad plekid näha värvilistel, hästi imaval kangal.

Korrake protseduuri mitu korda päevas 4 nädala kestel. Kui selle aja jooksul ei ilmne märkimisväärset leevendust, siis pöörduge uuesti arsti poole, kes vajadusel ravi suunab.

Meetod sobib kannatlikumatele inimestele, kes ei tüdi kergesti ega oota nähtavaid  tulemusi üleöö.

Veenilaiendid kolmanda päeva hommikul.

VEENILAIENDITE ENNETAMINE

 1. Liikuge palju ja sagedasti
 2. Tõstke aeg-ajalt jalad üles, et veri rinlema pääseks, vahetage asendit, kui olete sundasendis
 3. Hoidke kehakaal normis, toituge hästi, puhake piisavalt
 4. Vältige kõrgeid kontsi, pigistavaid sukke ja pükse
 5. Vältige kuuma vanni ja kuuma sauna

Harjutused jalgadele verevarustuse parandamiseks


Foto: https://www.arst.ee/et/Teemalehekuljed/jala-tervise-lehekylg/Jalgade-tervise-ABC/Jalgade-harjutused

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOOSTANUD: Marge Heinoja-Ventsas
02.04.2011

Tähelepanu! Artikli kopeerimine ilma viiteta käesolevale lehele on keelatud!