English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Vähihaiged, kiiritusravi

Vähihaiged sunnivad arste emuõli lähemalt uurima

Uuringule pühendunud: Beth Silva

Hiljuti, 27.aprillil  2000 San Diegos käsitles Elton J. Lormand, M.D Ameerika Õli Keemikute Ühingu Aasta Koosolekul (American Oil Chemists Society Annual Meeting & Expo) emuõli kasutamist meditsiinis.
Praegu viib dr
. Lormand näokirurgia instituudis Cullmanis Alabamas läbi uurigut.

Lormand kaasas oma arutelus "Emuõli võimalik kasutus meditsiinis"  diskussiooni vaatleva teaduse, kahekordsed pimeuuringud ja mittetusutavana tunduvad lood emuõlist. Tohter vestles ka patsientide reaktsioonidest ja positiivsetele kasuteguritele viidates soovitas emuõli võimalikku kasutusele võttu medititsiinis, sh onkoloogias kiiritusravis, kosmeetilises nahateraapias, reumatoloogias ja hüperkolesteroleemias.

Tohter selgitab, et ta on kogenud naeruväärsena, mitteusutavana tunduvaid inimeste lugusid, ning innustunud patsiendid ekstreemsete juhtumitega sunnivad põhjalikumat uurimist takka.

Patsiendid hakkasid emuõli ise kasutama ja rääkima

Esimest korda tutvustasid dr. Lormandile emuõli tema vähihaiged  pea- ja kaelaradiatsiooni  osakonnast. Juhuslikult kasutasid emuõli ka Lormandi kolleegi, radiatsiooni onkoloogi, patsiendid, kes emuõli kasutamisest tohtrit eelnevalt teavitanud või siis mitte teavitanud olid.

Emuõliga seotult Lormand täheldab: " Meie patsiendid põhimõtteliselt jälgivad meie juhiseid. See ei ole midagi sellist nagu ma oleksin ise  patsiente veennud oma uurimise pärast, aga meie patsiendid on kindlad, et neil on sellest kasu. Seega nüüd me isegi julgustame neid emuõli oma raviplaanis tarvitama, aga me ei tee seda oma teaduslikest andmetest lähtuvalt - patsiendid ise pakkusid selle võimaluse. Enamik patsiente, kes kavatsevad emuõli kasutada, on oma otsused teinud juba enne kui me oleme jõudnud emuõlist neile üldse rääkida. Vähihaigeid on väga palju ja nad vahetavad infot, sealhulgas kuulevad emuõlist üksteise käest. Niisiis küsivad nemad emuõli kohta enne kui meie neile seda isegi mainime.
Mis puudutab radiatsiooni onkoloogi, siis temal on põhimõtteliselt alati viitsimist enne kiiritusprotseduuri emuõli panna. Tegelikult mitte ükski patsient ei kasuta emuõli kui tema seda heaks kiitnud ei ole."

"Ma ei anna neile spetsiifilisi üksikasjalikke juhiseid, kuidas emuõli kasutada," möönab arst. "Nad teevad seda omal äranägemisel. Tavaliselt nad kannavad emuõli nahapinnale 20 minutit enne kiiritusravi seanssi. Ja mõned patsiendid võtavad emuõli suu kaudu, et limaskestade pindu kaitsta, niisutada.  Ma ei soovita neil seespidiselt emuõli võtta, sest mul puudub toetav info. Aga patsiendid, kes nii teevad, neil on limaskestadel vähem põletust."

Lormand  seostab, et mõned patsiendid kannavad emuõli kiiritust saanud piirkonnale pärast radiatsiooni seansssi. "Ilmselt on nad avastanud ise oma meetodi," ütleb ta, " ja ma arvan, et nad teevad nii veel pärast päris mitu korda."

Tohtrit ärritab, et tema seisukohalt vaadatuna emuõli soovituslik kasutus on veel pigem neutraalset laadi.

"Meie seisukoht oli olnud, et "tõenäoliselt emuõli ei tee midagi halba, aga me ei tea, kas see teid aitab." Aga meie patsientidel, kes emuõli kasutavad on radiatsioonidoosist saadud põletust palju vähem kui tavaliselt. Patsientide arv, kellest ma räägin, ei ole statistiliselt nii märkimisväärne, kuigi seal on piisavalt suur erinevus, et minu arust peaks seda lähemalt uurima.

Tarvis rohkem uuringuid

Kuna tema patsiendid "soovitavad, kuna mis nad näevad, on tõeline" ja "et otsustada, kas teaduslikult selles on tõde või mitte," siis Lormand ütleb, et kiiritusravis tuleks emuõli kohta edasiselt uurida.

"Huvi on olemas ja see huvi baseerub vaatluslikel tulemustel, ja ka patsientide vastukajal, aga minul on tekkinud pigem küsimus, kui kasulik ta siis kokkuvõttes on, seda peab uurima," rõhutas Lormand.

Lormand koos oma töökaaslase radioloogia onkoloogiga on otsustanud luua meeskonna uurimaks emuõli võimalikke kasutegureid lähemalt. Praegu see meeskond kujundab üksikpilootuuringut, kahekordset pimeuuringut, et ligi pääseda emuõli kasulikele toimetele kiiritusravis koos objektiivse hinnanguga nahabiopsiatest, kus on ja kus ei ole emuõli kasutatud ja platseebost."  On ka kontrollpatsiendid ja lõpptulemus keskendub histoloogilistele kriteeriumitele. Lormand viitab, et see uuringuprojekt on hetkel veel juhtkonnas institutsioonilisel eelvaatlusel. Ta kommenteerib: "Me tegeleme natuke esmaste andmetega ja kui need on lubavad, siis jätkame suure mitmekesise uuringuga kogu rahvastikus. Nendest tulemustest võivad areneda teised uuringud. Näiteks võib üritada selgusele jõuda, mis emuõlis on, mis ta nii heaks teeb.
"
 

Doktor lisab: "Hetkel paistab, et emuõli on põletikuvastane - ta tegeleb kiiritusravi põletusega, aga see on hetkel hüpotees."

Vastused on tuleviku kätes

Kas emuõlist on või ei ole kiiritusravi saavatele vähihaigetele kasu, on Lormand enda arvates uurigute eelfaasis.

"Meetodid kasulike toimete kohta otsustamiseks on hästi rajatud teaduslikel meetoditel, " lausub ta, " nüüd tuleb vastused lahti jagada headeks või halbadeks. Pilootuuringus peaks aastate pärast tulemused selguma. Emuõli kasulike toimete tulemused selles uuringus on tuleviku kätes."

Elton John Lormand, M. D. on kõrva, nina ja kurgu kirurg, näo plastikakirurg, kes on spetsialiseerunud esteetilisele laserkirurgiale ja karvade ja tatoveeringute eemaldamisele nahapinnalt.

Dr. Lormandil on Cullmanis hetkel praksis "Advanced ENT & Facial Surgery Institute" ja ta on sertifitseeritud Ameerika Otolarüngoloogia Akadeemia pea- ja kaelakirurgia (American Academy of Otolarynology, Head & Neck Surgery) poolt. Ta on ka liige Amerika Otolarüngilise Allergia American Academy of Otolaryngic Allergy) ja Ameerika Meditsiinilise Assotsiatsioonis (American Medical Association).

Dr. Lormand tutvus oma praksises emuõliga aasta tagasi. Tema praksis on olnud väga innovatiivne tutvustamaks ühiskonnale pea ja kurguvähki, laseri abil põskkoopa kirurgiat, adenoidide eemaldamist ja  ulatuslikku näo plastika ja rekonstruktiivset kirugiat

Refereeritud: Emu Today & Tomorrow May 2000.