English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Tagasiside emuõli kohta endiselt baleriinilt

     
         
Olen endine Rahvusooperi balletisolist, Eesti kaasaegse tantsu esimene põlvkond ja praegune TÜ VKA ja EMTA õppejõud. Hetkel 52 aastane balletipensionär.

Professionaalse tantsija töökoormus on riiklikus teatris töötades 40 tundi tantsu + igapäevane trenn, mis hoiab vormis ja on kohustuslik, et pääseda lavale.

Vabakutselisuse puhul puudub igasugune kontroll koormuse üle ja väikesed töötasud dikteerivad suure koormuse, et ikka mingigi leib laual oleks. Kuna olen elanud mõlemat elu, tean oma keha peal mida see tähendab. Töötades suure füüsilise koormusega ja mitte süües korralikult, hakkab keha tootma mürgist hapnikku, mis tekitab luude-liigeste deformatsioone. Samuti toituvad tantsijad juba sellepärast alla igasugust mõistlikku piiri, et neile esitatakse laval väga kõrged esteetilised nõudmised – pead olema kõhna, siis oled ilus!!!

Siiani ei saa rääkida Eesti tingimustes professionaalselt tantsule sobilike ruumide baasist. Inimesed kes oma huvi- või eriala aga armastavad tantsivad igal pool, olgu see siis kivi- betoon või mingi muu põrand.
Eesti Vabariigis on koormuse jaotusega tööd tehtud vaid tippspordi tasemel, võistlusele järgneb puhkus. Tantsija tantsib ära raske pika etenduse ja järgmisel hommikul kütab sama jõuliselt edasi, sest ees ootab järgmine etendus. Samuti võib tuua kurioosseid näited noorsportlaste koormuse kohta, sest keegi ei kontrolli seda ( näiteks teismelise jalgpalluri koormus aastas mängida  90 mängu on hävitav).

Ja nii ongi, suur füüsiline koormus lõpeb loomulikult traumaga. Tantsijatel on palju traumasid juba nende tööaastate ajal. Mina suutsin tantsida 20 aastat ilma suurte katki minemisteta, kuid nüüd on mul tõsine puusaliigese trauma. Kutsehaigustes meil aga liigeste probleemidega ei tegeleta ja kui tegeletaks, siis summad mis seal liiguvad on nagunii nonsenss võrreldes taastusravi hindadega. Ja taastus ravi teadagi on vaid tasuline. Mina aga vajan igakuist füsioterapeudi abi.

Tänu pojale, kes on psoriaasihaige sain kogeda Austraalia emuõli kapsleid (omega 3, 6, 9) ja  emuõli, mis nahale kanda. Ausalt öeldes oli mõju üllatavalt kiire. Kuskil 4-5 päeval tundsin et saan veidi kergemini istuvast asendist püsti (vajan selleks kindlasti käte abi). Liigesed muutusid pehmemaks ja „soojaks“. Tantsijate diagnoos on, et aastate pikkuse treeningu tulemusel on oma karjääri lõpetava artisti(38 aastat) luud tugevad kui 25 aastasel inimesel ja liigesed kulunud kui 75 aastasel inimesel. Seega liigesed vajavad pidevat hooldust ja emuõli on tõesti üks tõhus abivahend.

Lisa boonusena võin öelda et kuivama kippuv nahk muutus samuti pehmeks ja nooruslikuks.              

Lisatud: 10.oktoober 2012