English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Seborröiline dermatiit ja emuõli

Seborröiline dermatiit on sage, krooniline põletikuline haigus. Tema põhjustajad ei ole täna veel täpselt selged, rolli mängivad paljud faktorid. Hiljutised uuringud on keskendunud T-rakkudega seotud nahahaiguste (psoriaas, kontaktdermatiit ja atoopiline dermatiit) suurenenud oksüdatiivsele stressile.

Hiljuti viidi läbi uuring [1], milles uuriti emuõli põletikuvastast ja antioksüdatiivset toimet seborröilisele dermatiidile. Võrreldi emuõli tõhusust klotrimasooli  ja hüdrokortisooni tavaraviga. Kõik kolm vähendasid sügelust, punetust ja ketendust. Klotrimasool ja hüdrokortisoon andsid ketenduse ja sügeluse vastu parema tulemuse kui emuõli, aga punetuse vastu toimis paremini emuõli. Järeldati, et emuõli on seborröilise dermatiidi puhul potentsiaalselt väga kasulik toimeaine sügeluse, punetuse ja ketenduse vastu, kuid ta ei ole nii tõhus kui tavaravimid klotrimasool ja hüdrokortisoon.

Seega võib Austraalia emuõli olla sobiv valik neile, kes soovivad seborröast (näiteks väikelastel, raseduse või imetamise ajal, pikale veninud toimet mitte andnud ravikuur) võitu saada naturaalsemate meetoditega kui seda on tavaravimid.

Klotrimasool - seenevastane retseptita ravim, pärsib seenerakus nukleiinhapete, valkude ja ergosterooli sünteesi. Tulemuseks on seene rakuseina terviklikkuse lõhkumine ja seenraku hävimine. 

Hüdrokortisoon - Hydrocortisone DAK on nõrga toimega glükokortikosteroidsalv, mis vähendab naha sügelust ja on põletikuvastase toimega. 

Austraalia emuõli - emulinnu rasvast saadud õli. Emuõli võib seborröilisele pinnale kanda nii sageli ja palju kui tarvis, kartmata naha kahjustamist. Emuõli kiirendab kratsimisest kahjustatud nahapinna taastumist. Vähendab kiiresti põletikku. Puuduvad negatiivsed kõrvaltoimed. 

Kliiniline uuring:

[1] Emuõli efektiivsuse võrdlus klotrimasooli ja hüdrokortisooniga. Yalda Attarzadeh, Ali Asilian, Zabihollah Shahmoradi, and Neda Adibi. Loe kogu kliinilist uuringut: Comparing the efficacy of Emu oil with clotrimazole and hydrocortisone in the treatment of seborrheic dermatitis: A clinical trial