English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
KOHE KÄTTE SAAB EMUÕLISID 60ML

TALLINN

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
Hind:25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576

 2017 (1)Uudiste arhiiv 

ID: emuoil ynn

Golden Gold Australia MTÜ
IBAN EE782200221062381384
BIC/SWIFT: HABAEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Puretud kana 26.juuli 2013

Reedel, 26.juuli varahommikul vingerdas keegi näljane, verejanuline loomake end läbi kanakuudi katuse linnukeste sekka. Tänu koerte heale tööle pani ta pärast üht maha murtud kana vehkat. Teist kana jõudis seljast korralikult pureda. Lahtine haav u 5x4cm. Järgmistel hommikutel oli isolatsiooni pandud kana elusana näha suur üllatus.

3 päeva õhtul teatasid lapsed paanikas, et kana selga on vaglad tekkinud. Ei julgenud mina jubedat vaatepilti armastatud looma seljal oma silmaga kaema minna. Kuulasin kahe kogenud kanaspetsi ja kolmanda, endise veterinaari nõuandeid, milleks valmistuda, milliseid ravimeid varuda. Ööuni kadus - mida kõike on tarvis linna pealt otsima minna.

Hommikul, kui olin end kogunud, maksku mis maksab vaklade vastu rünnakule asuda, nägin, et vaklu ei olnudki.  Istusin suure rahuoluga maha, pidasin plaani. Kuna kana ei olnudki nii ulatusliku haavaga maha surnud, siis otsustasin ära testida meie peres alati käepärast oleva Austraalia emuõli toime ja vaadata, kuidas protsess kulgeb, vähemasti kergendada looma valu ja kiirendada haava kinni kasvamist. Õli valgus haava sügavustesse oma 2-3 supilusika jagu. Korra panin desinfitseerimiseks teepuuõliga emuõli.

Paar päeva kana kosus, siis tõin ta teiste sekka värske õhu ja päikse kätte. Valmistasin eraldi aiakese, kus ta saaks turvaliselt üksi olla, kuid nagu näha lendab ta kanakarja juurde tagasi. Teised kanad tema haava veriseks nokkinud ei ole, samuti pole kabistav kukk seljal istudes nähtavaid vigastusi tekitanud.

     
 
Haav 30ndal juulil enne emuõli
Fotod: Marge Heinoja-Ventsas
 
     
Emuõli olen pannud tegelikult ainult hommikuti.

7.augustil ehk 12 päeva pärast surmasuust pääsemist on looma söögiisu tip-top, istub teiste seltsis. Seni on linnukarjas olnud nõrgemad-haavatud surnuks nokitud. Olles algaja kanapidajana kolme kuuga 12 kana loodusele kaotanud, on ühe kana edulugu suureks rõõmuks.

Lisan peatselt  artiklisse veel pilte, et näha, kuidas haav paraneb.

Marge Heinoja-VentsasÕli ei ole pandud päris iga päev.