English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Psoriaas ja emuõli

Psoriaas on sagedasti esinev, mitte nakkav nahakahjustus, mida põeb maailmas 125 miljonit inimest. Piirkonniti kiirenenud nahavahetuse käigus kuhjuvad naharakud üksteise otsa, enne kui nad jõuavad eemalduda, põhjustades ebameeldivat sügelust, ketendust ja punetavat põletikku nahakuhja all. Nii nagu kuhjuvad naharakud, nii kuhjuvad psoriaatiku võitlusvarudesse  parajas koguses igasuguseid erinevaid ravimi- ja kreemituube, vedelikke, lahuseid, vannisoolasid ja muud kraami, sest psoriaas muutub kiiresti resistentseks - ta kohaneb ravimiga ja see ei toimi rohkem, tuleb võtta tugevam, agressiivsem meetod.

psoriaas

Psoriaasi põdeda on nagu elada vangis, sest sümptomid sunnivad end peitma teiste inimeste silme eest. Riiete alt välja paistvad punetavad, ketendavad laigud hirmutavad kaasinimesi, kellele näivad sümptomid automaatselt viitavat nakkushaigusele, pidalitõvele. Alati on hirm, et ootamatu, tahtmatu emotsionaalse pinge tagajärjel psori üleöö välja lööb. Ainuüksi psoriga võitluseks kuluv aeg, rahalised vahendid, tekitavad emotsionaalset pinget. See on nagu nõiaring. Teisalt, ka sügelevad kolded, mis ei lase öösel magada, põhjustavad magamatusest stressi - nii ei saagi sealt rattast välja. Üks hea sõõm und on heaks ravimiks.

Psoriaatikud õpivad tavaliselt ise oma keha tundma, nad teavad, et suve lõpul, kohe mil päike madalamalt käima hakkab ja esimesed pilvised ilmad võitu võtavad, nii hakkab ka psori võitu võtma. Kõige raskemad kuud Põhjamaades on oktoobris-novembris, kui saabuvad külmad tuuled ja pakased. Kevadeks on keha jõuvarud otsas, immuunsüsteem nõrgenenud ning siis tuleb järgmine võitlusperiood. Enne suve saabumist on tarvis nahk puhtaks saada. Niisiis looduse poolt on Eestis vaid üürikesed suvekuud, mil päike abi annab ja heaks lahendiks on  lõuna poole elama asumine.

Psoriaasikeskus ja Austraalia emuõli

Tallinnas Psoriaasikeskuses oleme me praktiseerinud psoriaasi raviskeemi kaasamisse Austraalia emuõli aastast 2008, mil Eestis tuntud ja lugupeetud, aktiivne ühiskonnategelane Jaak Salumets näitas, kuidas tema psoriaasikahjustusega nahk  Austraaliast saadud emuõliga määrides hoopis tervem, ilusam välja nägi ja ta ise väga rahul oli.

Hakkasimegi maailmast emuõli taga otsima ning uurisime kõiki tootjaid, kuniks leidsime Austraaliast tootja (YNN - Y-Not Natural), kus töötavad tippspetsialistid, biokeemikud. Nad töötavad koos linde kasvatavate farmeritega ning õli toodetakse aborigeenivanemalt saadud info järgi. Õli ei kuumutada 130-kraadini nagu tavaliselt, vaid korraks 100-kraadini, seepärast ei ole hävinenud tema terapeutilised toimed. Teda ei ole kolmekordselt rafineeritud, molekulaarselt destilleeritud, mille käigus toimeained eemaldatakse või hävitatakse. Ainuüksi kollaka värvi ja nahka imendumise kiiruse põhjal saame kinnitust kõrgest väärtusest!Siit siis ka järeldus, kui Austraalia emuõli ei aita, siis ei ole see hea (nt muu päritolu ehk teises kliimas kasvanud linnud, vananenud, halvad säilitamistingimused, ületöödeldud, segatud teiste rasvainetega) või on teda vähe kasutatud.

Austraalia emuõli on nagu päiksepatarei ja elav ravimivabrik

Austraalia karmide ellujäämistingimustega kuivas ja kuumas kliimas kasvanud emulindude rasv on nagu päikest täis patarei, kuhu on koondunud kõik väärtuslikud kasutegurid, mis psoriaasi all kannatavasse nahka ja kogu inimese organismi laiali viiakse. 
Samuti on emuõli nagu elav ravimivabrik - temas on:

  • valu ja sügelust vähendav toime,
  • põletikuvastane toime,
  • sügavniisutav toime,
  • armide vastane - nahka taastav ehk haavu kiiremini kinni kasvatav toime.

Emuõli toetab rakkude ehitust vajalike rasvadega, et need hästi funktsioneeriksid.

Ta sobib

  • katki kratsitud veritsevale nahale,
  • hormoonsalvidest õhenenud, kuivale nahale,
  • valutavatele liigestele psoriaatilise artririidi, reuma, osteoartroosi korral
  • ekseemide ja dermatiitide sümptomite kontrolli alla saamiseks.

Ainulaadne on, et emuõli suudab tungida psoriaasikooriku ja terve naha vahele ning need kaks eraldada, ketendus eemaldub valutumalt.

Omega 369 rasvhapapeterikas õli toimib nahale kantult nagu seespidiselt võetud toidulisand, kuid toidulisandi toime ilmneb hiljem  ja on pikemaajalisem.

Mõndadele psoriaatikutele, kellele teised asendamatute rasvhapete allikad tulemusi ei anna, toimib Austraalia emuõli ikka hästi. See võib olla sellepärast, et  emuõli on kergem omastada - rasvahapete koostiselt on ta sarnane inimese rasuga ning õli molekulid  on  väiksemad kui teistel õlidel.

Psoriaas ei muutu emuõli suhtes resistentseks, sest õli kandub organismi laiali ja toetab kogu inimese organsimi funktsioneerimist.  Inimese organism ei blokeeri ega tõrgu emuõli suhtes, sest see ei ole sünteetiline.

TULEMUSED ON PAREMAD, KUI KASUTADA KA TOIDULISANDINA EMUÕLIKAPSLEID. Need aitavad kroonilistest, põletikulistest seisunditest kiiremini ningi kauemaks välja tulla. 5-7 päeva pärast on muutusi juba märgata. Emukapslid tõstavad immuunsüsteemi, võtavad ära põletiku valutavatest liigestest.
VÕIMALUSEL ON SOOVITATAV  TEHA UVB-311 VALGUSRAVI, mis on ainus, mis peatab naharakkude kiirenenud paljunemise ja taastab naha normaalse  kasvutempo.

KUIDAS KASUTADA EMUÕLI PSORIAATILISELE NAHALE?

Samm 1

Valmistage nahk ette, ligunedes 15-20 min soojas, kuid mitte kuumas vannis, kuhu on lisatud mineraalirikast Surnumere vannisoola. Veeprotseduuridega eemaldub liigne ketendus, paksud koorikud pehmenevad ja irduvad valutumalt. Soe vann aitab lõõgastuda, annab parema une ja puhkuse.
Liigsed veeprotseduurid kuivatavad nahka.
Vesi eemaldab nahalt kreemi- ja ravimijäägid, mis koos emuõliga vereringesse kanduda ja nahapinnal allergiat tekitada võivad.

Samm 2

Tupsutage nahk pehme rätikuga kuivaks ning koheselt määrige psoriaasikolletele ka emuõli. Emuõli (kvliteetne) imendub koheselt, pinnad ei jää rasvased ja ei pea kartma kangaste määrdumist.

Samm 3

Kandke taas veidikene emuõli kuivale nahale. Päeva jooksul tuleks emuõli üks kord veel kanda.

EMUÕLI TULEB KANDA PUHTALE NAHALE 3-4 KORDA PÄEVAS.

Autor: Algis Ventsas
Psoriaasikeskus