English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
KOHE KÄTTE SAAB EMUÕLISID 60ML

TALLINN

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
Hind:25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576

 2017 (1)Uudiste arhiiv 

ID: emuoil ynn

Golden Gold Australia MTÜ
IBAN EE782200221062381384
BIC/SWIFT: HABAEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Naha vananemine

Vananedes kaasnevad mitmed muutused, mis meile ei meeldi. Üks neist muutustest, mille vastu me võitleme, on naha õhenemine, elastsuse vähenemine, mistõttu ilmnevad nahapinnale ebameeldivad kortsud. Langerhansi rakud vähenevad, ja nii, vananemise jooksul immuunsuse vastupanu langeb. Nahainfektsioonid on vanematel inimestel nii ka kerged tekkima.

Tõenäoliselt väheneb nahal võime sünteesida lipiide - õlisid kasutades on meie peamine soov tõsta lipiidide sünteesimisvõimet. Aastatega naha kuivus kasvab.  Kokkuvõttes on naha funktsioonid puudulikud, nahk ei taastu nagu peaks.

Dr.Hollick on teinud katseid hiirtel, kandes nende nahale emuõli, negatiivseks kontrollgrupiks kasutas maisiõli. Emuõli saanud hiirtel epidermise paksus hakkas kasvama, ja uskuda või mitte, aga kiirenes ka karvade kasv. 80% juuksesibulatest said "laengu" ehk elujõu. Emuõli ise juuksesibulaid ei moodusta.

Teise katse tegi dr. Pugliese. Ta uuris naha paksust, uurides jaanalinnuõli, rheaõli ja emuõli. Positiivses kontrollgrupis kasutas ta retiinhapet (Retin-A), negatiivses kontrollgrupis mineraalõli. Igas grupis oli 4-5 hiirt. Näriliste eksperimendis Retin-a hiirtel ilmnes hüperplaasia. Mineraalõli andis positiivse reaktsiooni, aga seda seepärast, et see on ärritav, ja see on teistsugune hüperplaasia kui Retin-A-ga nähtul. Vaadati ka kalaõli ja kanaõli, need ei olnud pindmiselt üldse aktiivsed. Emu, rhea ja jaanalinnuõli andsid kerge hüperplaasiast kuni mosaaigiefekti nagu Retin-A.

Järgmises katses vaatles Dr. Pugliese vanemaid inimesi, nägemaks nende reaktsiooni välipidiselt nahale kantud emuõlile. Värvati 8 inimest. Nendega oli see probleem, et nad olid uskumatult terved mennoniidid (usklikud). Keskmine vanus oli 72 aastat. Meelega lisati gruppi üks sklerodermiat põdev 38-aastane naine, niisiis vaatlusaluste grupi keskmine langes 77-lt 72-le. Neli patsienti olid üle 80 aastat. Mennoniitidel paluti emuõli kasutada emuõli ükskõik kui sageli, aga vähemalt kord päevas - ööseks käeseljale, mida nad vähem kasutasid. Uuring kestis 6 nädalat.

Enamik hiirkatseid kestavad ainult umbes 5 päeva. Mida suudab emuõli teha vastsündinule ainult viie päevaga? Tõenäoliselt peaks vaatlus kestma palju pikemalt.