English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvadID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Juuste väljalangemine

Kuigi palju sõltub iga inimese individuaalsest juuste väljalangemise faasist, on emuõli väärt proovimist. Emuõli on tõeline kütus juustele, see aitab üles äratada kuni 80% uinunud faasis juuksesibulatest.

Oluline teada:

 • Peas on ligikaudu 100-150 000 juuksekarva, millest igaüks on parasjagu oma elutsüklis. Nad kasvavad, puhkavad ja irduvad. Eluterve karva eluiga on 2-6 aastat.
 • Tavaliselt ca 90% juuksesibulatest on kasvufaasis.
 • Päeva jooksul tuleb ära 50-100 juuksekarva. "Karvavahetusajal" kevadel ja sügisel rohkemgi.
 • Juuksed kasvavad u. 1 cm kuus, kuid see varieerub lähtudes geneetikast.
 • Juuksejuur elab 7mm sügavusel peanahas.
 • Juuksekarv on marrasknaha elutu jätk, mis koosneb peamiselt proteiinist nimega keratiin. Ainus elav osa karvast on karvasibul, mis asetseb karvanääpsu põhjas ja leiab juukse kasvuks vajalikke aineid peanahast enda all oleva sidekoelise karvanäsa kaudu. Kui juuksekarv karvanääpsust eraldub, on ta surnud ja seda ei saa asendada. Sellepärast ongi nii tähtis juuste eest korralikult hoolitseda.
 • Juuste proteiin-keratiin omakorda moodustub aminohapetest. Aminohapete sisalduse vähenemine juustes avaldab otsest mõju nende struktuurile, väljanägemisele ning keemilisele koostisele, põhjustades juuste muutumise tuhmiks, paindumatuks ja hapraks.
 • 90% juhtudest on juuste väljalangemine põhjuseks meeste suguhormoonid androgeenid, mis mõjuvad juuksesibulale niiviisi, et need ei tooda enam karva. 
  Suur roll on geneetikal ja stressil.

Peanaha kiilanemine, juuste väljalangemine ja hõrenemine?

Miks on emuõli hea?

Emuõli on hästi uuritud, häid tulemusi andev looduslik toode, mis koosneb asendamatutest Omega 3,6 ja 9 rasvhapetest. Ta takistab juuksekadu ning aitab kahjustunud juuksesibulal taastuda. Mitme uuringud, mis on keskendunud juukseid tugevdavale toimele, on kinnitanud, et loomne emuõli muudab juuksed tervemaks, tugevamaks ja paksemaks.

Teaduslikult on tõestatud, et emuõli põhilised looduslikud komponendid linoolhape, olehape ja linoleenhape pärsib meestel aktiivset DHT (dihüdrotestosteroon) hormooni, mis kiilanemist põhjustabki. 90% juhtudest on meeste ja 50% naiste androgeene kiilanemine põhjustatud testosterrooni DHT aktiivsest vormist. Arvatakse, et DHT peanahal põhjustab juuste kasvufaasi lühenemist, mis viib järk-järgulisele karvade õhenemisele. 

Emuõli on hea ka juuste väljalangemist põhjustava põletiku (allergia, saaste, jt)  puhul. Juuste väljalangemist võivad põhjustada seejuures ka erinvead haigused, mistõttu tuleks teha juukseanalüüs ning vajadusel pöörduda põhjalikeks uuringuteks arsti poole. Nt. kilpnäärme talitushäired, infektsioonid, seened jt.

Emuõli toime juustele ja peanahale:

 • Stimuleerib juuksekasvu – kiirendab kasvufaasi juuste elutsüklis.
 • Äratab uinunud faasis juuksesibulatest kuni 80%.
 • Suudab juuste niiskussisalduse tõsta 8%-ni nagu see olema peab.
 • Ei ummista poore, laseb nahal hingata. Jätab peanahale kauakestva puhta tunde.
 • Toidab juuksesibulaid omega 3,6,9 rasvhapete, aminohapete ja vitamiinidega.
 • Põletikuvastane – vähendab põletikku juuksesibulates, mis juuste väljalangemist sageli põhjustab.
 • Anti-bakteriaalne - on abiks peanaha infektsioonide ja seenhaigustega võitlemises
 • Hüpoallergeeniline - ei põhjusta ärritust

Näidustused

 • juuksekadu e. juuste väljalangemine,
 • alopeetsia (alopecia)
 • juuksepiiri taandumine
 • hõredad juuksed
 • kiilaspäisus

Emuõli ravikuur

1. Peatamaks kiilanemist või juuste väljalangemist lisage mõni väike kogus õli shampooni hulka või kandke mõni tilgake toasooja õli kiilanenud piirkonnale.

2. Masseerige õli nahale ning laske vähemalt mõned minutid mõjuda. Emuõli imendub nahka loomulikul viisil, seda ei pea masseerima kuni kõik on nahapinnalt kadunud. Samuti ei pea õli maha pesema, kui see ei häiri - õli imendub ise. Õli ei pea kandma juustele, vaid nahapinnale - juuste kasvupinnasele.

3. Päeva jooksul kandke regulaarselt veel mõni tilk õli, kui võimalik.

4. Jätkake ravi umbes 5 nädalat, kirjutage tähelepanekud endale üles. Kui viiendal-kuuendal nädalal on märgatavaid tulemusi, jätkake kuni olete tulemustega juba väga rahul ning asi on kontrolli all.

Juuste toitmiseks asendamatute rasvhapetega võib lisaks välispidisele õlitamisele kasutada emuõlist geelkapsleid toidulisandina.

Emuõli alopeetsia areata puhul

Kuna juuksed, mille juuksesibul ei ole hävinenud, võivad tagasi kasvada isegi peale aastaid kestnud rohket juuste väljalangemist, siis emuõli võib nendele inimestele olla võimaluseks oma  juuksesibulate "unest" äratamiseks. Emuõli sisaldab nahka toitvaid essentsiaalseid rasvhappeid, mida juuksed kasvamiseks vajavad. Inimesed, kes on emuõli kiilaspäisuse ja alopeetsia areata (alopecia areata) puhul proovinud, on teavitanud emuõli positiivsest toimest juuste tagasi kasvamisel.

Tänapäevased ravimeetodid ei lülita alopeetsiat välja, nad stimuleerivad juuksesibulaid taas juukseid kasvatama, ravi tuleb jätkata kuni haigus ise end välja lülitab.

Soengust tähtsam on juuste seisund

Lõika, kammi, harja, vahata, geelita - tee, mis tahad, aga kui nad puhtad ja terved ei ole, ei jää miski ideaalne. Seega, soengust tähtsam on juuste seisund. 
Hea shampoon peseb juuksed + peanaha korralikult puhtaks, poore ummistamata,  jätab peanahale pikaajalise puhta tunde, hoiab naha ph taseme muutumatu ning hooldab nii juukseid, juuksejuuri kui ka peanahka. 
 

Vali looduslähedasemad tooted - ennetad allergiaid ja nahahaigusi

Shampoon peab olema nii juuksesõbralik kui peanahasõbrali. Enamik laiatarbeshampoonidest on juuksesõbralikud, aga ei ole juuksesõbralikud. Arvestades 35-40 krooni maksvast shampoonipudelist käibemaksu 20%, pakendi- ja etiketi hinna, transpordikulud, poe juurdehindlused (u. 30%), tekib küsimus, kui väärtuslik ja kvaliteetne on shampoon seal sees.
 
Kõik shampoonid sisaldavad suuremal või vähemal määral puhastusaineid, kuid looduslikul viisil saadud puhastusained ei röövi peanahast naha elutähtsaid rasvu. Sünteetilised värvained ja toksilised puhastus- ning säilitusained põhjustavad varem või hiljem allergiaid, mis võivad viia nahahaigusteni. Laiatarbeshampoonides sisaldub ka silikooni, mis annab juustele läike, kuid võtab elu.
Emuõli koosneb 100% neutraalsetest lipiididest, ei sisalda nahka ärritavaid fosforlipiide, mida on enamikes juuksehooldustoodetes.
Emuõli on oma rasvhapete ülesehituselt sarnane inimese naha rasvhapetega, seepärast ei põhjusta ta kellelgi allergiat.