English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (1)Uudiste arhiivID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Emuõli aitab kemoteraapia patsiente

Õlil, mida Austraalia aborigeenid on ammusest ajast kasutanud nahahaavadel, avastati olevat soolestiku koe taastumist kiirendav toime ning õliga saab ravida erinevaid peamiseid soolestiku haiguseid.

Teadlased Austraalias on leidnud, et emuõli, mida võetakse rahvusliku lennuvõimetu linnu rasvast, saab aidata kemoteraapia patsiente soolestiku kahjustustest taastumisel.


Teadlased Adelaide´i Ülikoolis leidsid, et õlil on efektiivne põletikvastasus ja see aitab kaasa soolestiku kesta taastumisel, stimuleerides "krüptide" kasvu, mis aitab osaleda toidu imendumisel.

"Kuni 60-protsendil kemoteraapiat saavatel vähi patsientidel kaasnevad valulikud haavandid soolestikus, millele puudub efektiivne ravi valiku võimalus", ütlesid teadlased.

"Nüüdseks oleme me laboris teinud piisavalt uuringuid tõendamaks emuõli potentsiaalset abi nende haiguste süptomite vähendamisel ja soolestiku taastamise suurendamisel," ütles juhtivteadlane professor Gordon Howarth.

Uuring tõendas, õli toodab rohkem pikemaid soolestiku krüpte, mis võimaldas paremat taastumist ja paranemist , ja vähendas haavandilise koliidi ehk põletikulise soolehaiguse ulatust soolekahjustuses.

"Nüüd me plaanime edasi uurida emuõli koguseid ning kas neid kasulikke toimeid saab uuesti  kliinilistes uuringutes reprodutseerida," sõnas professor Howarth.

Emuõli ravitoime vägevust ülistas hiljuti Austraalia näitlejanna  Cate Blanchett, kes teatas ajakirjale  "Elle", et ta kasutab oma nahal emuõlibaasil kreemi.

"Olla austraallane, see on mu kodu saladus," ütles ta.

Allikas: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/australiaandthepacific/australia/9994320/Emu-oil-helps-chemotherapy-patients.html


Kommentaar

Soomes 12 aastat emufarmis nimega "Hailuodon Emutarha" tegutsenud Jarmo Pihlas rääkis sellest artiklist  kuuldes järgneva loo.
"Mul oli üks klient, kes vaevles suu-, nina- ja kurgu limaskestade kuivuse all. See oli põhjustatud kiiritusest ja vähiravist. Kevadel, kui mul emuõli otsa sai, ei suutnud ma teda kuidagi aidata ning nädala pärast viidi ta haiglasse. Mitte miskis ei olnud teda aidanud. Ta ei saanud neelata, söömisest rääkimata. Emuõli oli määrinud ta ninasõõrmetesse - ta sai hingata, ning otse pudelist kurku tõrtsutanud - ta sai neelata ja süüa."