English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvadID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Atoopiline deramtiit

EKSEEM, ATOOPILINE DERMATIIT JA AUSTRAALIA EMUÕLI

Ekseem on nahaseisund, mida iseloomustavad punased, ketendavad ja sügelevad laigud. Raskematel juhtudel võib nahk mõraneda ja veritseda, eriti ebamugav on kratsimise tagajärjel tekkinud haavad ja unetud ööd, mis väljamagamatust ning stressi põhjustavad.  Ekseemile võib viidata kui atoopilisele dermatiidile.
 
Ekseemi põhjustavad mitmesugused tegurid. Mõned neist on keskkondlikud, nagu seebid, ihupiimad, pesuvahendid. Teistel inimestel jällegi võivad ekseemi põhjustada lendlevad allergeenid (tolm, õietolm). Kolmandatel shokolaad, suhkur, nisu, munad, alkohol, kofeiin. 

Mõned uuringutulemused näitavad, et ekseem on igal viiendal lapsel  ja igal kaheteistkümnendal täiskasvanul.

Ekseemi avaldumispaigadEKSEEMI AVALDUMISPAIGAD

Ekseemi vähem meelispaigad on vanematel lastel ja täiskasvanutel näol, ragedamini esineb kätel, kaelal, küünavarte siseküljel, põlveõnnaldes, pahkluudel.

Väikelastel avaldub ekseem näol, küünarnukkidel ja põlvedel kuid võib esineda teisteski piirkondades.

DERMATIIT KÄTEL

Oluline on vältida ärritavate ainetega kokkupuudet, need võivad olla puhastusvahendid, seebid, lahused. Samuti on oluline käsi sagedasti pesta ja nahka niisutada, soovitatavalt looduslike baasõlidega, mitte mineraalõlide baasil kreemide ja losiooniddega. Ärritavate ainetega kokkupuutumisel kaitske käsi kinnastega.

EKSEEMI RAVI

Ekseemi raviks on palju erinevaid ravivõtteid. Üheks neist on Austraalia emuõli, mida aborigeenid on juba 40 000 aastat oma rahvameditsiinis kasutanud. Emuõlil on olnud palju kasutegureid, teda on kasutatud paljude erinevate naha- ja terviseprobleemide korral, üheks neist on ekseem. Enne ekseemi ravi alustamist tasuks esmalt konsulteerida professionaalse dermatoloogiga, seda enam, kui te ei ole diagnoosis päris kindel.

MIKS AUSTRAALIA EMUÕLI AITAB?

See on väga lihtne.

Esiteks, emuõli säilitab väga hästi niiskust, ta aitab niiskusel püsida naha sees, sNAHKt lukustab niiskuse.

Teiseks, emuõlil on palju eeliseid võrreldes teiste kreemide või ravimitega. Näiteks, kvaliteetne toasoe õli, mis on nendest tingimustes hästi vedel, imendub imekiiresti sügavale nahaalustesse kudedesse, kus naharakkude loomisprotsess toimub (naha pealmine kiht, mida me näeme ja mis eemaldub, on juba surnud nahk, see on u.21-28 päeva vana) ning kus naharakud kõige enam toitaineid vajavad. Emuõli aitab kasvatada tip-top vormis uue naharaku.

Miks emuõli kiiresti imendub?

Sest emuõli koosneb väga pisikestest rasvhapete molekulidest, mida inimese organismil on kerge omastada, erinevalt näiteks kalade või oliivide õlimolekulidest, mis on suuremad ega imendu samaväärse kiirusega. 
Külmas hangunud emuõli vajab inimese nahka imendumiseks mõistetavalt rohkem aega.

Lisaks, emuõli on ebasoodne pinnas bakterite kasvuks. Paljud kreemid, ihupiimad, losioonid seda ei ole. Hoida bakterid katki kratsitud kaitseta nahast on oluline infektsioonide, põletike vältimiseks. Kreemid, ihupiimad, losioonid sisaldavad sageli lisaks mineraalõlisid (petrokemikaalid -mürgine nafta jääkprodukt), säilitus-, lõhna-, värvaineid ja muid toksiine, mis kõik imenduvad pikaks ajaks vereringesse. Hea emuõli aga neid aineid ei sisalda.

Tuleb hoolikas olla, et emuõli kasutama hakates käiakse eelnevalt vannis või ujumas, mis aitaks naha pealispinnale kogunenud kreemide ja ravimite jääkidel eemalduda. Muidu transpordib emuõli kõik need ained sügavale naha alla ning tekib "plahvatuslik" olukord. Kõik, millest on loodetud varem abi saada, peab nüüd nahk vastu võtma! Teadupärast imendub kreemidest u. 60%, ülejäänud jääb naha pinnale.

Seetõttu,  ei tasu emuõli kasutada koos teiste kreemidega.

 • Vähendab põletikku.
  Emuõlil on ka põletikuvastane toime. Ekseem, atoopiline dermatiit on nahapõletik.  Põletikuvastase toime tõttu armatavad seda õli paljud artriidihaiged.
 • Emuõli on hüpoallergeeniline, st ei põhjusta allergiat . Koosneb 100% triglütseriididest.
 • Ei ummista poore. Nahk saab hingata.
 • Aktiveerib vereringe. Paranenud verevarustus viib toksiinid nahast välja ja sisse hapniku.
 • Peatab kiiresti sügelemise
 • Aitab katki kratsitud, kuival nahal kiiresti taastuda
 • Eemaldab hästi pindmise ketenduse
 • Annab nahale elastsuse - ülioluline kuiva praguneva naha puhul
 • Sobib lastele.

AUSTRAALIA EMUÕLI KASUTAMINE EKSEEMI PUHUL

Kasutage õli peale vanniskäiku, nii on liigne mustus ja liigne nahk eemaldunud. Niiskust on kergem nahka lukustada.

Enamasti kasutatakse õli 1 kord päevas, raskematel juhtudel mitu korda.

Raskematel juhtudel kaasake emuõli kapslid OMEGA 369

Vannivette lisage pehmendavat, elastsust ning niisutust andvat vanniõli või kasutage emuõlist seepi.

EKSEEMI EI OLE VÕIMALIK VÄLJA RAVIDA, TEMA SÜMPTOMEID JA PUHKEMISI ON VÕIMALIK KONTROLLI ALLA VÕTTA.

Pöörates tähelepanu ennetusele, naha ja enda tervislikule seisundile, toitumisele, on võimalik haigust kontrollida. Õppige tundma kreemide ja losioonide koostisosi ning leidke teile kõige meelepärasem tõhus abi. Dermatiidi ehk ekseemi ravis annab lisaks häid tulemusi UVB-311 valgusravi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOOSTANUD: Marge Heinoja-Ventsas
02.04.2011

Tähelepanu! Artikli kopeerimine ilma viiteta käesolevale lehele on keelatud!