English Eesti Deutsch Русский Suomi Prantsuse Sweden
Y-Not Natural Beauty Insider Winner

TALLINN
Kadaka teel, tel 569 88 403
60ml (20€) ja 200ml (55€) pudelid, emukapslid 35.-
Eelnevalt kokku lepitult.

Juusteakadeemia, Liivalaia 30
60ml 25€

TARTUS
Trihholoog Sirje Kõiv, tel.5053576
60ml emuõli, šampoon, palsam, Genome

 2018 (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvadID: emuoil ynn

Virtsu Sirtsik
IBAN EE971010220252782221
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Või maksa krediitkaardiga läbi Paypali


free counters

Artriit ehk liigesepoletik

ARTRIIT e. LIIGESEPÕLETIK JA AUSTRAALIA EMUÕLI

ARTRIIT ON TEINE KÕIGE SAGEDASEM TÖÖLT PUUDUMISE PÕHJUS NII MEESTEL KUI NAISTEL.

Artriit võib invaliidistada ja olla väga valulik. Artriit tähendab "põletik liigestes" ja see võib tekitada kehas rohkem kui üle 200 liigese või lihase probleemi.

Artriit võib mõjutada igaüht mistahes vanuses. Igapäevaselt vaevleb liigesepõletiku käes Suurbritannias üle 9 miljoni inimese, arvatavalt 10% kaasaegsetest austraallastest ja 15% ameeriklastest. Ühel lapsel tuhandest on artriit.

ARTRIIDIVORMID

Osteoartriit - kõige sagedasem artriidivorm. Võib mõjutada mistahes vanuses inimesi, kõige sagedamini eakaid naisi.

Reumatoidartriit - RA esineb ligi 1%-l Eesti elanikkonnast. Haigestuvad põhiliselt 20-50 aastased inimesed, naised 3-4 korda sagedamini kui mehed.
Haigus kujutab endast liigeste põletikku, mille tagajärjel liigespinnad hävivad, liigeste töövõime häirub. Tekivad liigeste deformatsioonid ehk moondumised ja inimene invaliidistub. Vaatamata selle, et haiguse põhikoldeks on liigesed, on tegemist siiski organismi üldhaigestumisega, mille puhul tekivad muutused ka teistes organites ja süsteemides. (Allikas: inimene.ee)

Psoriaatiline artriit - Tegemist on liigespõletikuga, mis on põhjustatud naha ja küünte psoriaasist. Psoriaas esineb 1-2%-l elanikkonnast. Mehed ja naised haigestuvad võrdse sagedusega.
Psoriaatiline artriit tekib 10-40%-l psoriaasihaigetel, 20-50.a vanuses.
Tavaliselt algab haigus üksikute liigeste valuga. (Allikas: inimene.ee)

Fibromüalgia - Fibromüalgia on haigus, mis väljendub eelkõige lihases esineva  valuga,  millega võib kaasneda katsumisel tundlike kühmude esinemine.
Tegemist on psüühilistest teguritest tingitud lihasevaluga. Esimest korda kirjeldati selliseid lihasvalusid juba 1904.aastal.
Fibromüalgiat esineb põhiliselt naistel (9 korda sagedamini), 20-50.aasta vanuses. Levik on varieeruv, umbes 1% elanikkonnast. (Allikas: inimene.ee)

HÄVINENUD LIIGESEPINNAD

Liigesevalud erinevates liigestest

ARTRIIDI AVALDUMISKOHAD

AUSTRAALIA EMUÕLIGA ARTRIIDIST VÕITU

Inimesed peavad artriidiga võitlemisel sageli võtma kalleid retseptiravimeid, millel on ebameeldivad kõrvalmõjud. Kui te otstite soodsamat ja efektiivsemat alternatiivi, proovige artriidi raviks Austraalia emuõli.

Austraalia emuõlist on saanud maailmas märkimisväärne faktor nahahoolduse, artriidi, kiilanemise, diabeedi ja paljude teiste meditsiiniliste seisundite alternatiivses ravis. Teaduslikud uuringud üle kogu maailma kinnitavad, et iga päev avastatakse emuõlis uusi kasutegureid. Hoolimata sellest on Austraalia aborigeenid kasutanud emuõli ravivaid omadusi 40 000 aastat ning on täiesti ilmselge, et aborigeenid mõistsid emuõli kasulikke toimed inimese organismile üli hästi.

Tänapäevased uuringud kinnitavad, et  emuõli on kasulik krooniliste valude käes vaevlevatele inimestele. Omega 3 ja Omega 6 asendamatud rasvhapped rahustavad lihaseid ja jäiku liigeseid  fibromüalgia, artriidi ehk liigesepõletiku ja sporditraumade korral. Osa kaasaegsetest ravimitest juba sisaldavad koostisosana emuõli. Austraalia tervishoiu ministeerium on klassifitseerinud Austraalia emuõli farmatseutilise tootena, kuna uuringud emuõli toime kohta artriidi ravis on olnud positiivsed.

MÕNED TEADUSLIKUD UURINGUD EMUÕLI TOIMEST ARTRIIDILE KINNITAVAD, ET EMUÕLI ON PAREMA PÕLETIKUVASTASE TOIMEGA KUI MITMED ARTRIIDIRAVIMID, sest emuõli kõrvaldab kudedest kogu põletiku.

Emuõliga on läbi viidud suur hulk teaduslikke uuringuid. Võibolla seepärast tehaksegi teaduslikke läbimurdeid iga päev. Ameerika Ühendriikides on mitu ülikooli ja instituuti, kes emuõli uuringutes osalevad. Bostoni Ülikooli Meditsiinikeskus (Boston University Medical Center) on neist üks haridusasutustest, mis emuõli kasutegureid meditsiiniliste seisunditele edukalt uurib.

EMUÕLI ON ARTRIIDILE NEGATIIVSETE KÕRVALMÕJUDETA JA HULGA POSITIIVSETE KÕRVALMÕJUDEGA LEEVENDUS

Kaks põhilist looduslikku võtmekomponenti emuõlist on linoleenhape ja oleiinhape. Nende kahe raviva rasvhappe kombinatsioon pakubki lihasvaludele ja liigesevaludele pikaajalise toimega põletikuvastast leevendust.  Lisaks, kuna inimese nahas on puudu fosforist, tõuseb emuõli kasutegur veelgi. Pärast nahale kandmist jätab emuõli naha niisutatuks, ka paraneb tekstuur.

Nahale kantult imendub emuõli ülikiiresti sügavale nahaalustesse kudedesse ning toob kiiret leevendust valule. Emuõli toime ei kao isegi mitte pärast korduvat pesemist.

UURINGUD

Dr. Michael Whitehouse ja Dr. Peter Ghosh’s uuring, "The Anti- Arthritic Activity of Emu Oil."

Dr.Ghosh/Dr.Whitehouse Emuõli uuring artriidile

TABEL: ARTRIIDI VALU VÄHENEMINE

Artriidivalu vähenemine
Päev 1
1%
Päev 4
30%
Päev 7
50%
Päev 11
82%
Päev 14
100%
ARTRIIDITURSE VÄHENEMINE
Päev 1
1%
Päev 6
22%
Päev 12
48%
Päev 17
100%

REFERENTSID:

  • "British Journal of Nutrition"; Orally administered emu oil decreases acute inflammation and alters selected small intestinal parameters in a rat model of mucositis; RJ Lindsay et al.; April 2010
  • "Inflammopharmacology"; Anti-inflammatory activity of emu oils in rats; JM Snowden and MW Whitehouse; 1997
  • "Academic Journal of the First Medical College of PLA"; Anti-inflammatory activity and healing-promoting effects of topical application of emu oil on wound in scalded rats; XW Qiu et al.; April 2005

AUSTRAALIA EMUÕLI TOOTED

Artriidi raviks soovitame kasutada igapäevaselt OMEGA 369 emuõli kapsleid (vaata siit http://www.valgusravi.ee/1/toode/329 ) ja pindmiselt emuõli (http://www.valgusravi.ee/1/vaata/27)
Australian madeAustralian emu oil products in Europe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOOSTANUD: Marge Heinoja-Ventsas
09.04.2011

Tähelepanu! Artikli kopeerimine ilma viiteta käesolevale lehele on keelatud!